Kubat, 04.10.1974 tarihinde, Belçika Antwerpen’ de dünyaya geldi. İlk ve Orta öğrenimini Antwerpen’de tamamladı. Kubat’in müziğe olan yeteneği, 5. doğumgününde babasının ona hediye ettiği cura ile ortaya çıktı. 8 yaşında sahnede mikrofonla tanıştı.

 

Daha sonra aldığı, klasik gitar ve solfej eğitimi ile müzik kariyerine yön verdi. Güçlü sesi ve kendisine has yorumuyla adından söz ettirmeye başlayan Kubat, 1995 yılında İstanbul’a gelerek kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkardı. Bati müziği eğitimi almasına rağmen Türk Halk Müziğine olan sevdasını modern bir yorumla birleştiren Kubat, bu mirası korumanın yanı sıra özgün çalışmalarıyla da gençleri peşinden sürüklemeyi başardı.

 

Kubat, yeni besteler ve geleneksel türkülerden oluşan 11 albüme imza attı.  ” Al Ömrümü” ile müzik kariyerinin 20. yılını kutlayan Kubat, “Türküyüz” albümü ile 2018 yılında özel çalışması ile müzik severler ile buluştu. Bu albümle beraber müzik ile sanatı müzik severler için bir arada buluşturdu. Dört yıl aradan sonra 18 mart 2022 de “Koca Dünya” isimli 12. albümü ile tekrar müzik severler ile buluştu. Sözleri babasına ait olan albümede adını veren “Koca Dünya” parçasında rapçi Fuat Erginde kendisine eşlik etti.

Kubat was born in belgium antwerpen on 04.10.1974. he completed his primary and secondary education in antwerpen. Kubat’s musical talent emerged with a cura given to him by his father on his 5th birthday. at the age of 8 he debuted.

He steered his music career with classical guitar and solfege education he received.

kubat who started to make a distinguished name for himself with his strong voice and unique interpretation came to istanbul in 1995 and released his first album bearing his own name.

Despite the fact that he received western music education, kubat who combined his love for turkish folk music with a modern interpretation succeeded to preserve this heritage and trail the youth with his original works.

Kubat celebrates 20th year of his music career with his 10th album “Al Ömrümü” which is composed of traditional folk songs and new compositions…